פוסטים אחרונים
ארכיון
תגיות
No tags yet.
עקבו אחרינו!
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

מורה פרטי לפסיכומטרי - שאלות נפוצות

לאחר יותר מעשר שנים של עבודה כמורה לפסיכומטרי בקורסי הכנה שונים למבחן, החלטתי להפוך לעצמאי, ולהיות מורה פרטי לפסיכומטרי במשרה מלאה. למרות שאני מכין לפסיכומטרי כבר מעל 15 שנים, אני מדבר פעמים רבות עם מתעניינים בשיעורים פרטיים, שמעלים תהיות לגבי אופן הלמידה הזה. או במילים אחרות:

אני שוקל/ת ללמוד אצל מורה פרטי, אבל:

אתה לא מוכר כמו יואל היי קידום גבע קיו -

אז בואו נכיר! שמי אבי יולזרי, ואני מלמד צעירים לעבור בהצלחה את המבחן הפסיכומטרי, מאז שנת 1999. כאמור, לימדתי למעלה מעשור בכמה מכוני פסיכומטרי, עד שהחלטתי להפוך למורה פרטי. לאורך השנים לימדתי אלפי תלמידים מרוצים. אין בארץ כמעט מורים מנוסים כמוני בהכנה לפסיכומטרי. אם תרצו, אשמח להפנות אתכם לתלמידים שלי בעבר, שישמחו להמליץ לכם על חווית הלימוד איתי.

שיעורים פרטיים זה יקר -

בואו נעשה תרגיל קטן בחשיבה כמותית: נתחיל בקורס פסיכומטרי ממוצע. נניח שהקורס כולל 130 שעות לימוד. אבל, בקורס משתתפים 30 תלמידים. הקורס עולה 7000 שקל (אחרי ״הנחה״ לחיילים משוחררים, כמובן), וזה בתשלום מראש, ללא תלות בכמות השיעורים אליה הגעת בפועל. הגעת רק למחצית מהשיעורים? המחיר עדיין 7000 שקל. .

עכשיו בואו נעבור ללמידה בשיעורים פרטיים. הכנה ממוצעת למבחן בשיעורים פרטיים, כאשר אין צורך בהפסקות ובעצירות לטובת שאלות שלא בהכרח מעניינות אותך, אורכת בין 15 ל 30 שעות (תלוי בקצב שלך). נניח עלות ממוצעת של 140 שקלים לשעה. יוצא שגם אם לקחת 30 שעות, תשלמי 4200 שקלים בלבד - שישים אחוז ממחירו של קורס. ב 2800 השקלים שחסכת בכך שלא נרשמת לקורס תוכלי:

א. לטוס לשבוע באמסטרדם

ב. לשלם יותר מרבע משכר הלימוד של השנה הראשונה באוניברסיטה

ג. לצבוע את השיער לסגול-ביבי

ד. כל התשובות נכונות

בנוסף, לא למדת - לא שילמת. משום שהתשלום מתבצע לפי שיעור, אין מצב שתשלמי על שיעורים ככה סתם.

בקורס בונים לי תכנית לימודים מסודרת -

כבר סיפרתי שלימדתי יותר מעשור בקורסי פסיכומטרי? כמורה, כאשר יש לך בכיתה עשרים פלוס, ולפעמים גם שלושים וארבעים פלוס תלמידים, אין מצב שאתה יכול להגיע להכרות מעמיקה עם כל אחד מהם (למרות שבשיעור הראשון נתת להם את הטלפון והמייל והווטסאפ והפייסבוק והטוויטר והאינסטגרם והפקס והכתובת למשלוח מכתבים).

זוכרים שבקורס פסיכומטרי ממוצע יש בערך 130 שעות לימוד ו 30 תלמידים? אם נחלק 130 ב 30 נקבל שהנטו האמיתי שמקבל כל תלמיד מהמורה שלו בקורס פסיכומטרי מסתכם בארבע שעות ועשרים דקות. בקיצור, שיעור אחד. בשיעורים פרטיים לפסיכומטרי, מאידך, אין לי 30 תלמידים על הראש. השיעור מוקדש כולו לך, אני יכול להתמקד בצרכים היחודיים שלך ולא להעביר שיעור כללי שהקצב והמבנה שלו אינם מתאימים לשמונים אחוז מהמשתתפים בשיעור (גם החזקים וגם החלשים יוצאים נפסדים מכך).

כל החברים שלי הלכו לקורס -

ונניח שהם יוצאים מהכיתה, מטפסים על הגג וקופצים למטה. גם תקפוץ?

אני שוקל להרשם לקורס כי אני צריך מסגרת -

לתלמידים שלי יש מסגרת מאד ברורה, רק שהיא לא זהה, כי הם לא תלמידים זהים. יש לי תלמידים שאני פוגש לשיעור אחד בשבוע, יש לשניים ויש לשלושה. יש תלמידים שמעדיפים לו״ז קבוע, כלומר להפגש כל שבוע באותו יום (או ימים) ושעה קבועה. תלמידים אחרים עובדים במשמרות במקביל ללמידה לפסיכומטרי, ולכן מעדיפים לקבוע איתי מחדש מדי שבוע. יש תלמידים שמתקשים יותר בכמותי, ואחרים דווקא צריכים חיזוק במילולי או באנגלית. בקיצור, אין שני תלמידים זהים ולכן המסגרת שאני בונה תהיה ייחודית לך, גם מבחינת החומר, גם מבחינת הקצב, גם מבחינת מספר השיעורים וגם מבחינת הימים והשעות. לך רק נשאר להגיע לשיעורים ולעשות שיעורי בית, שגם אותם אני נותן מדי שיעור בצורה מסודרת, בהתאם לתכנים שעליהם דיברנו.

בקיצור, רצית מסגרת? שיעורים פרטיים הם המקום בשבילך. את הצחוקים בהפסקה יחליף הצחוק שלך כשתתקבל ללימודים.

מה אם יש לי בעיות בשיעורי הבית?

בכל שיעור אני מנחה את התלמידים שלי לרכז שאלות משיעורי הבית, כך שכל שיעור נפתח במענה על השאלות הבעייתיות, כאשר מהשאלות שעולות אני יכול לראות האם יש נושאים שיש לחזור עליהם שוב. כך אין שאלות שנותרות לא פתורות, ואין נושאים שאתה לא מבין ושלא נעים לך כל כך לשאול לגביהם כי הכיתה כבר התקדמה הלאה.

אני רוצה לשלם עם מענק השחרור ואתה לא מקבל כסף דרכו -

נכון, תצטרך לשלם שלא דרך המענק ולהשאיר לעצמך את כל המענק. אבל אם חושבים על זה, המענק זה כסף, כמו כל כסף אחר, כך שעדיף לשלם כחצי מעלות קורס לא דרך המענק, ולהשתמש בכל המענק לצרכים אחרים.

מכוני הפסיכומטרי מציעים לי קורס חוזר בחצי מחיר אם לא קיבלתי את הציון שרציתי -

הטריק השיווקי הזה אף פעם לא מפסיק להפתיע. מבחינת המכון אין שום עלות לקורס החוזר, שכן הם יצרפו אותך לקורס שמתקיים גם כך. מצידך, צריכה לעלות השאלה למה להשתתף שוב בקורס שלא השיג את מטרתו בפעם הראשונה? ועוד לשלם תוספת? וגם, אם כבר עשית קורס ונבחנת, הרי שאתה כבר שולט בחלק נכבד מהנושאים, וכנראה שאתה צריך חיזוק בנושאים מסויימים. אז למה לעבור שוב את כל החודשיים וחצי האלה עם כל השיעורים הארוכים ושיעורי הבית המתישים? למה שלא תתמקד במה שלא סגור ותשפר את הציון בקלות? תשעים אחוז מהתלמידים שלי משיגים את הציון שרצו בפעם הראשונה. גם אם יש צורך לתקן, לרוב ניתן לעשות זאת במספר מועט של שיעורים נוספים, ובעלות מופחתת.

אז קורס חוזר? תודה, אבל לא.

בקורס בודקים לי חיבורים -

מטלת הכתיבה של המבחן הפסיכומטרי לקוחה למעשה מהמבחן שהיווה השראה לפסיכומטרי - מבחן ה SAT האמריקאי. במבחן זה קיימת מטלת כתיבה זהה לזו של הפסיכומטרי (אפילו טווח הציונים זהה) מזה שנים רבות. משום שאני מכין גם מועמדים לקולג׳ים בארה״ב למבחן ה SAT, הרי שתוספת מטלת הכתיבה למבחן לא היתה עבורי חידוש מסעיר. בשל נסיוני הרב בבדיקת חיבורים, התלמידים שלי מקבלים הכוונה מעולה ואמיתית לכתיבת החיבור, ולא רק תבנית שאותה הם אמורים לשכפל כל פעם מחדש.

נסיוני הרב בנושא החיבורים עומד בניגוד לנסיונם הדל (אם בכלל) בנושא של רוב המורים בקורסי הפסיכומטרי, שאינם מיומנים בבדיקת חיבורים. דרך אגב, מסיבה זו מרבית מכוני הפסיכומטרי בארץ מעבירים את החיבורים לבדיקה אצל בודקים חיצוניים ולא סומכים על המורים שלהם בביצוע הבדיקה.

#מורהפרטילפסיכומטרי #קורספסיכומטרי

  • b-facebook
  • LinkedIn Black Square
  • Google+ Black Round

השאירו פרטים וכבר אחזור אליכם:

© 2014 כל הזכויות שמורות לאבי יולזרי | מורה פרטי לפסיכומטרי בתל אביב | שיעורים פרטיים לפסיכומטרי | הכנה לפסיכומטרי | קורס פסיכומטרי | מורים פרטיים לפסיכומטרי | מבחן פסיכומטרי לדוגמה | מבחני פסיכומטרי לדוגמה | סימולציה פסיכומטרי בחינם | מבחן פסיכומטרי חינם | סימולציות פסיכומטרי